İşinize Yarayacak Widgetlar - Beykent Üniversitesi

Son Yayınlar

Ana Sayfa Reklam

23 Ağustos 2020 Pazar

İşinize Yarayacak Widgetlar

Pek çok kişi Blogger'ın WordPress gibi diğer platformlara ekleyebileceğiniz tüm ekstra güzelliklerin eksik olduğunu düşünüyor , ancak bu doğru değil. Widget'ları kullanarak, kenar çubuklarına küçük kod parçacıkları ekleyerek blogunuzu istediğiniz kadar özelleştirebilirsiniz.

Kullanıcıların sizinle anlık mesajlaşma yoluyla konuşmasına, en popüler gönderilerinizin ne olduğunu görmesine ve hatta Mashable gibi sitelerden haberleri okumasına izin verin. Bu 25 widget ile, ziyaretçilerinizle iletişim kurmanın daha da güçlü bir yolunu oluşturabilirsiniz, sadece onları çok fazla yüklemediğinizden emin olun!

Blogger'da kullanmak için en sevdiğiniz widget'lardan bazıları nelerdir?

İletişim Widget'ları

İşinize Yarayacak Widgetlar


Google Talk - Ziyaretçilere, Google Talk aracılığıyla doğrudan blog kenar çubuğunuzdan sizinle konuşma yeteneği verin.

Jaxtr - İnsanların telefon numarasını onlara açıklamadan sizi telefonla aramasına olanak tanıyan bir widget oluşturun.

Meebo Me - Meebo Me, Blogger sayfanıza yükleyebileceğiniz bir sohbet kutusu oluşturmanıza olanak tanıyarak size sitenizin ziyaretçileriyle sohbet etme şansı verir.

Skype - Resmi Skype pencere öğesi, mevcut durumunuzu gösterebilen çeşitli düğmeler oluşturmanıza ve ayrıca insanların yalnızca tıklayıp sizi aramasına olanak tanır.

Tag-Board - Blogunuza ziyaretçilerinizin ve sizin sohbet etmek için kullanabileceğiniz gerçek zamanlı bir sohbet panosu eklemenizi sağlar.

Sosyal Widget'lar

İşinize Yarayacak Widgetlar


Delicious Linkrolls - Bu kurulumu kolay linkroll widget'ıyla Delicious yer imlerinizi dünyayla paylaşın.

FriendFeed Widget - Tüm FriendFeed etkinliğinizi sitenizin okuyucuları ile paylaşın.

Google Friend Connect - Google Friend Connect'i yükleyen herhangi bir sitede çalışan geçici bir sosyal ağ. Bir siteye katılabilir, diğer üyeleri görebilir, oyun oynayabilir ve daha fazlasını yapabilirsiniz.

LinkedInABox - LinkedInABox, blogunuzda görüntülenmek üzere LinkedIn profilinizi alarak insanların uzmanlık alanlarınız ve deneyimleriniz gibi şeylere bakmasına olanak tanır.

MyBlogLog - Aynı zamanda MyBlogLog üyesi olan biri blogunuzu ziyaret ederse, avatarı ve kullanıcı adı kutuda görünecektir. Daha sonra hizmetteki profilini kontrol etmek için herhangi bir kişiye tıklayabilirsiniz.

Twitter - Twitter akışınızı blogunuza ekleyin ve son tweetinizden son yirmiye kadar her yerde görüntüleyin. Ayrıca insanların sizi takip edebilmesi için bir bağlantı verir.

Facebook'ta Paylaş - Okuyucularınızın blogunuzdaki öğeleri Facebook'ta paylaşmasına olanak tanıyan basit bir pencere öğesi.

SocialFeed - Etkinliklerinizi Twitter, StumbleUpon, Last.fm ve benzeri sitelerde yayınlayan minyatür bir yaşam akışı aracı. Aralarından seçim yapabileceğiniz birkaç farklı görünüm var.

Yardımcı Program Widget'ları

İşinize Yarayacak Widgetlar


Bunu Ekle - Popüler sosyal yer imi düğmesi Blogger hesapları için kullanılabilir.

Kolay Yorumlar - Bu pencere öğesi, pencere öğesini sayfanın altına yerleştirerek sitenizin herhangi bir sayfasına yorum eklemenizi sağlar. İnsanların yorumu beğenip beğenmediklerini söylemelerine olanak tanır, yorum dizisini ve daha fazlasını içerir.

Google Arama - Blogunuza, web'de ve blogunuzda arama yapmanıza veya hatta sitenizin içeriğiyle sınırlandırmanıza izin verebileceğiniz AJAX destekli bir Google arama kutusu ekleyin.

Popüler Gönderiler - Bu pencere öğesi, son 5.000'e kadar olan yorumlarınıza göz atacak ve çevrelerindeki en çok konuşulan gönderilerin bir listesini oluşturacaktır.

Son Yorumlar - Okuyucuların sohbete katılabilmesi için blogunuzdaki en son yorumları bu pencere aracında görüntüleyin.

İlgili Gönderiler - Hack kadar bir widget değil, bu size birçok WordPress destekli blogun kullandığı ilgili gönderi işlevselliğini verecektir.

ShareThis - ShareThis'in bilindiği son derece özelleştirilebilir yeşil düğme blogunuza eklenebilir. Sosyal yer imi, kullanıcıların gönderilerinize e-posta göndermesi ve daha fazlası için isteyip istemediğinizi seçin.

Bağırma Listesi Simgeleri - Blogunuza eklenebilecek 30'dan fazla sosyal site için simgeler oluşturan bu pencere öğesi ile sosyal paylaşımın kralı (veya kraliçesi) olun.

Etiket / Etiket Bulutu - Kenar çubuğunuza geleneksel bir etiket bulutu kurma yeteneği verir, böylece insanlar en çok ne yazdığınızı görebilir.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönderme