Blogcular için 7 Faydalı Firefox Eklentisi - Beykent Üniversitesi

Son Yayınlar

Ana Sayfa Reklam

14 Eylül 2020 Pazartesi

Blogcular için 7 Faydalı Firefox Eklentisi


Çoğu insan blog yazmanın sadece içerik yazmakla ilgili olduğunu varsayar Neredeyse iki yıldır blog yazıyorum ve blog yazmanın kolay bir iş olmadığını söylemeliyim. Harika kalitede içerik yazmanın yanı sıra, blog yazarlarının en son haberleri takip etmeleri, aynı niş içindeki diğer blogları takip etmeleri, içeriklerini arama motorları için optimize etmeleri, ilham almaları ve çok daha fazlası gerekir.

Firefox eklentiler dizinine bakarsanız, kolay ve etkili bir şekilde blog yazmanıza yardımcı olabilecek çeşitli eklentiler bulacaksınız. Bu yazıda, blog yazarları için gerçekten yararlı olabilecek 7 Firefox eklentisi sunuyorum.

1. Firefox için cep uygulaması

cep uygulaması

2018 Güncellemesi: Bu eklenti artık Mozilla Firefox'a önceden eklenmiştir

Genellikle web'de bulduğumuz ilginç makaleleri işaretleme eğilimindeyiz, böylece daha sonra zamanımız olduğunda okuyabiliriz. Tarayıcınızı yüzlerce yer imiyle doldurmak yerine, daha sonra okumak istediğiniz sayfaları tek tıkla kaydetmek için bu harika Firefox eklentisini kullanabilirsiniz.

Read It Later, daha sonra zamanınız olduğunda okuyabilmeniz için sayfaları bir okuma listesine kaydetmenizi sağlayan basit bir Firefox eklentisidir. Okuma listelerinizi tüm bilgisayarlarınız arasında ve ayrıca cep telefonunuzla senkronize edebilirsiniz. Çevrimdışı okuma modu, kaydettiğiniz öğeleri internet bağlantısı olmasa bile okumanızı sağlar. İçeriği daha tüketilebilir bir şekilde görüntülemek için, reklamları ve resimleri çıkararak Metin Görünümü modunu kullanabilirsiniz.

Daha Sonra Okuyun

2. Tarayıcıyı Güncelleyin

Tarayıcıyı Güncelle

Bazı web siteleri içeriklerinin Atom veya RSS beslemelerini sağlamaz Güncellemeleri kontrol etmek için web sitesini tekrar tekrar yüklemek gerçekten can sıkıcı olabilir. Güncelleme Tarayıcısı devreye giriyor. Bu Firefox eklentisi, web sitelerini güncellemeler için izler ve herhangi bir web sitesinin güncellenip güncellenmediğini size bildirir. Web sayfasındaki değişiklikleri otomatik olarak vurgular ve ayrıca bir web sitesinin ne sıklıkta taranması gerektiğini seçmenize izin verir.

Tarayıcıyı Güncelle

3. Feedly

feedly

Feedly, Firefox için tam özellikli bir besleme okuyucusudur. Favori web sitelerinizi kolayca takip etmenizi sağlar ve bu web sitelerinin en iyi içeriğini dergi benzeri bir başlangıç ​​sayfasında görüntüler. Beslemelerinizi okumak için gerçekten sezgisel ve çekici bir yol sağlar.

Feedly

4. ShareThis

Bunu Paylaş

Ne zaman sevdiğimiz bir şey bulsak, ilk yaptığımız şey onu arkadaşlarımızla paylaşmaktır. ShareThis'i kullanarak, Facebook, Twitter, Digg, Reddit ve daha fazlası dahil olmak üzere 45'in üzerinde sosyal sitede arkadaşlarınızla web'deki her şeyi kolayca paylaşabilirsiniz. Açılır menüyü, tercih ettiğiniz paylaşım hizmetlerini gösterecek ve ayrıca herhangi bir sitedeki en popüler paylaşımları görüntüleyecek şekilde kolayca yapılandırabilirsiniz. Paylaşılan tüm içeriğinizi ShareBox'a kaydeder, böylece onları daha sonra kolayca bulabilir ve yeniden paylaşabilirsiniz.

Bunu Paylaş

5. ReminderFox
ReminderFox

Blogcuların yaptığı hacimli çalışma ile, yapılacaklar listelerini ve hatırlatıcıları saklamak her zaman daha iyidir, böylece hiçbir şeyi unutmazsınız. ReminderFox, anımsatıcıları ve yapılacaklar listelerini doğrudan tarayıcınızdan yönetmenizi sağlayan bir Firefox eklentisidir. Ayrı bir takvim programına ihtiyaç duymadan, kullanımı kolay yapılacaklar listeleri, uyarılar ve alarmlar aracılığıyla size tüm önemli tarihlerinizi hatırlatır.

ReminderFox

6. FireShot

Tam Sayfa Web Ekran Görüntüsü

FireShot, web sayfalarını yakalamak ve açıklama eklemek için çok kullanışlı bir araçtır. Hızlı ve kolay bir şekilde tüm web sayfalarının ekran görüntülerini oluşturmanıza olanak sağlar. Ekran görüntüsüne açıklama eklemenize, Picasa, Flickr, ImageShack vb. Gibi büyük fotoğraf paylaşım hizmetlerine yüklemenize, görseli diske kaydetmenize, panoya kopyalamanıza ve e-postayla göndermenize olanak tanır.

Atış

7. İnci Ağaçları

PearlTrees

Pearltrees, web'de beğendiğiniz şeyleri organize etmeniz, keşfetmeniz ve paylaşmanız için harika bir yol sağlar. Gezinirken beğendiğiniz web sayfalarını inci ağaçları şeklinde düzenleyebilir, ilgi alanınızdaki diğer kullanıcıların inci ağaçlarını keşfedebilir, incilerinizi sosyal ağ sitelerinde paylaşabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz.

Pearltrees

Hiç yorum yok:

Yorum Gönderme