Yeni Başlayan Blogcular için En İyi 10 Blogger Eklentisi - Beykent Üniversitesi

Son Yayınlar

Ana Sayfa Reklam

14 Eylül 2020 Pazartesi

Yeni Başlayan Blogcular için En İyi 10 Blogger Eklentisi

 

Yeni Başlayan Blogcular için En İyi 10 Blogger Eklentisi

blogger eklentileriYani blogunu bir işletmeye dönüştürecek bir sonraki kişi olacağına karar verdin. İçeriğinizi planladınız, harika fikirlerin bir listesini ve yeni projeniz için büyük bir coşku duydunuz.

Ama bir şey mi kaçırıyorsun?

Başlamadan önce, blogunuzu başarı için ayarladığınızdan emin olun.  WordPress'te barındırılan 74 milyon web sitesinden birini oluşturduysanız , kullanabileceğiniz ve kullanmanız gereken sayısız eklenti vardır.


Yeni başlayanlar için en iyi on blogger eklentisini burada topladık.

1. Akismet

Spam yorumların blogunuzu ele geçirmesini önlemek için her yorumu titizlikle onaylamanız gerekmez. Akismet eklentisi, yorum bölümünüzü ele geçirmeye çalışan spam'in yaklaşık% 99'unu tanımlar ve engeller.

Bu eklentiyi yükledikten sonra, içerik oluşturmaya yönelik yorumları gözden geçirmek için harcayacağınız zamanı ayırabileceksiniz.

2. Yoast SEO

Yeni başlayan blog yazarlarının sitelerine trafik çekecek içerik oluşturmaları özellikle önemlidir. Kimse varlığınızı bilmiyorsa bir kitle oluşturmak zordur.

SEO veya Arama Motoru Optimizasyonunu izleyen birçok blogger eklentisi vardır. Şimdiye kadarki en kullanıcı dostu olan Yoast SEO, belirli bir anahtar kelime için optimize edilmiş yazılar yazmanızı kolaylaştırır.

Bu eklentiyi kullanmak, işinize yarayacak içerik oluşturmayı kolaylaştırır.

3. Editoryal Takvim

İyi blogların tutarlı yayın programları vardır. Kitleler, etkileşime girmek için yeni içerik ister, ayrıca daha sık güncellenen sayfalar, arama sonuçlarında daha erken görünür.

İçeriğinizi yönetmenize ve gönderi programınızın neye benzediğini görselleştirmenize yardımcı olması için Editoryal Takvim eklentisini kullanın. Bir gönderi planlamak için tek yapmanız gereken onu yayına alınmasını istediğiniz güne sürükleyip bırakmaktır.

Sizin başka bir işlem yapmanız gerekmiyor ve programınızda doldurmanız gereken herhangi bir boşluk olup olmadığını görebileceksiniz.

4. YARPP

İnsanları blogunuza ekledikten sonra, kalmalarını ve okumaya devam etmelerini istersiniz. Bunu yapmanın bir yolu, ilgili içeriği her gönderinin altında görüntülemektir.

Bunun için en iyi blogger eklentilerinden biri YARPP'dir (Bir Başka İlgili Yazı Eklentisi). Kitlenizin şu anda okuduğu şeyle hangi gönderilerin ilgili olduğunu tam olarak söylüyor ve gösteriyor.

Bunun gibi bir eklenti kurmak, katılımınızı artırmanıza yardımcı olur ve ayrıca sitenizin arama sonuçlarında daha yüksek görünmesine yardımcı olur!

5. İlk 10

İnsanlar meraklıdır ve herkesin ne yaptığını bilmek isteriz. Bir blogda, diğer herkesin ne okuduğunu bilmek istediğimiz anlamına gelir.

Bir kenar çubuğunda en çok okunan on gönderiyi listeleyerek yeni izleyici üyelerinin blogunuzda nelerin popüler olduğunu anlamalarına yardımcı olun. İlk 10 eklentisi sizin için tüm analizleri yapar ve en çok görüntülenen içeriğinizi otomatik olarak günceller.

6. Google Analytics

Blogunuza trafik aldıktan sonra, bundan mümkün olduğunca çok veri almak isteyeceksiniz. İçeriğinizi kim okuyor? Ne zamandır buralarda kalıyorlar?

Google Analytics, trafik analizi söz konusu olduğunda en iyinin en iyisidir. WordPress blogger eklentileri sayesinde, trafik istatistiklerinizi doğrudan blogunuzda analiz edebilirsiniz.

Hatta blogunuzdaki her gönderi için size performans ayrıntılarını verir ve isterseniz numaralarınızı gerçek zamanlı olarak izleyebilirsiniz.

7. Başlık Deneyleri

İçerik oluşturmada harikaysanız, ancak parlak yeni blog yayınınız için başlıklar oluşturmakta biraz şüpheliyseniz, elinizi kaldırın.

Unvanlar sizin güçlü yönünüz değilse, yalnız değilsiniz. Pek çok içerik oluşturucu, gönderileri için doğru başlığı bulmakta zorlanıyor.

Neyse ki, sadece bunun için oluşturulmuş blogger eklentileri var. Başlık Denemeleri, hangisinin en çok tıklamayı çekeceğini belirlemeniz için gereken farklı başlık fikirleri üzerinde testler yapmanızı sağlar.

Tahminleri denklemden çıkarır ve zamanınızı serbest bırakır!

8. Basit Paylaşım Düğmeleri Toplayıcı

Tabii ki, blogunuza göz çekmenin bir başka yolu da okuyucularınızın paylaşmak isteyeceği içerik oluşturmaktır.

Yayınınıza otomatik olarak sosyal paylaşım düğmeleri ekleyen blogger eklentilerinden biri olan Simple Share Buttons Adder ile paylaşımı onlar için kolaylaştırın.

Kitlelerinizin en sık kullandıklarına bağlı olarak, sitenizde görünen düğmeleri özelleştirebilirsiniz. Örneğin, moda blogcuları Pinterest'i dahil etmek isteyebilirken, diğer siteler büyük ölçüde Facebook'a güvenebilir.

İstediklerinizi seçtikten sonra, düğmelerin görünümünü blogunuzun düzenine uyacak şekilde özelleştirin.

9. İletişim Formu 7

Okuyucularınızın sizinle iletişim kurmasını istersiniz, ancak kişisel bilgilerinizi de korumak istersiniz. E-posta adresinizin çevrimiçi ortamda kolayca erişilebilir olması her zaman akıllıca değildir, özellikle de gelen kutunuzun spam içermemesini istiyorsanız.

Contact Form 7 eklentisi, sitenizin ihtiyaçlarına uymayan genel bir form kullanmak yerine iletişim formunuzu özelleştirmenizi sağlar. Hatta spam mesajlara karşı koruma sağlar - botların size yüzlerce mesaj göndermesini engellemek için formunuza bir CAPTCHA ekleyin.

10. İyi Yazar Checkify

Son olarak, en iyi yazarlar bile bazen optimize edilmiş içerik oluşturmak için ellerinden gelen her şeyi yaptıklarından emin olmak için bir yola ihtiyaç duyar.

İçerik pazarlaması aldatıcıdır ve hatta bazen en iyi tökezlemeler.

Good Writer Checkify, kendiniz için belirlediğiniz tüm en iyi uygulamaları uyguladığınızdan emin olmanıza yardımcı olur. Blogunuzun arka ucuna bir gönderi yazarken, eklenti kişisel olarak oluşturduğunuz kontrol listenizi metin düzenleyicinin hemen altında görüntüler.

Blogunuzda çalışan birden fazla kişi varsa bu da harika bir araçtır. Gönderilerini tarzınıza uyacak şekilde düzenlemek yerine, bu eklenti yerleşik bir stil kılavuzudur.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönderme